Vaše hlášení o transparentnosti, svobodě tisku nebo korporátním a politickém vlivu pomáhá zajistit spravedlivý právní systém a rovnost pro všechny před zákonem.
Detail článku
Řada duševně narušených osob na MZV ČR se nebezpečně rozrůstá. Velvyslance Čisteckého následuje ministr Macinka
Země se hroutí, duševně chorých přibývá. Budeme mudrovat do nekonečna, až do zasloužené konečné? Času situaci řešit moc nezbývá. Je třeba ji urychleně řešit činy, ne filosofováním a jen čekat, v rámci české tradice, na Godota či Blanické rytíře.
Za informace uvedené na této stránce nese plnou odpovědnost autor textu. European Justice Organization z.s. poskytuje pouze publikační účet pro nezávislé novináře a nenese odpovědnost za obsah ani za uvedené zdroje.
Strážnice 27.6.2026: Ministr zahraničí ČR Petr Macinka. „Dvě minuty na mě bučte, ale prosím, pak mě nechte něco říct,“ obracel se na překvapené návštěvníky politik a chodil sem a tam po pódiu a čekal, až se dav uklidní. „Ještě, zatím bučte, ale pak mě nechte něco říct. Dámy a pánové, umožněte mi říct tady pět vět, já se nebojím tady být, neměl jsem tady být, ale chci vám něco říct. Já se omlouvám, že vás to pohoršuje, ale prosím, nechejte mě říct tři věty, já počkám.“ Dav lidí na Macinku mezitím řval „vypadni“. „Nadávat na politiky je český folklor, jsme na folklorním festivalu. Vy ani nevíte, co děláte, netušíte to, vy tady z toho děláte politický festival, zbláznili jste se? Ani za bolševika to nebylo, za bolševika byl festival politické písně jinde a vy to z toho děláte teď tady. Ničíte si svůj vlastní festival.“
Macinka je skutečně folklór sám pro sebe. Strážnice je „stále na stráži“ skutečných hodnot. Být na místě, vyzval bych účastníky k mlčení a otočení se zády ke stále zoufalejšímu ministrovi. Obávám se, že to není jeho poslední exces, jako u každého mravně, či duševně narušeného člověka…
Situace kolem duševně nemocného velvyslance ČR ve SRN ing. Jiřího Čisteckého, se vyhrocuje každým dnem
Přináším aktuální informace ze spřízněných diplomatických zdrojů. Bývalý velvyslanec ČR ve SRN Rudolf Jindrák doprovázel nedávno v Berlíně ministra Macinku. Velvyslanec Čistecký přítomen nebyl, fotografie ze setkání neexistují? V diplomatických kruzích se spekuluje, že ho Jindrák nahradí a vrátí se na svůj oblíbený post, kde působil dlouhé roky.
Čistecký viditelně ztrácí schopnosti řídit velvyslanectví
Nevykazuje prakticky žádnou smysluplnou činnost, pobírá cca 500 000 kč měsíčně (včetně diet). V Rusku pobíral, jako charge da affaires, cca 400 000 kč? Velvyslanci jsou zařazeni do nejvyšší 15. platové třídy. Konkrétní výše základního platu se pohybuje v rozmezí cca 60 000 až 100 000 Kč měsíčně.
Zkuste napsat žádost na MZV ČR o celkovém finančním zajištění působení velvyslance?
Neodpoví. Zákon na ochranu soukromí je zneužíván u veřejné osoby, navíc v postavení velvyslance. U presidenta ČR to problém není. Jistě by byly zajímavé cestovní náklady, počet nezaplacených pokut za rychlou jízdu v zemích EU a další, informace, které je nutno před veřejností tajit. Ta musí jen platit daně.
Ukončí tuto ostudu MZV ČR a naší země až velvyslancova smrt, nebo jeho vynucený pobyt v léčebném zařízení?
Ještě má MZV ČR čas, mnoho ho nezbývá. Bylo by potom vinno smrtí velvyslance. Současné dávky, které užívá, dlouhodobě tělo nevydrží, o postupující paralyzaci duševních schopností nemluvě.
Kde všude vykazuje velvyslanec činnost a za jakých nákladů? Kde je činnost kontrolních orgánů? Jak mohl duševně chorý člověk obdržet bezpečnostní prověrku nejvyššího stupně a nebyla mu stále odebrána?! NBÚ nemůže nevědět a stále nekoná? Zdá se, že nám duševně narušených osob na úřadech a nebezpečných bláznů, i sami sobě, nebezpečně přibývá. Země řízená psychopaty, resp. blázny, nemůže dopadnout dobře, pokud bude veřejnost jen nečinně přihlížet ničení své země, její budoucnosti, tady i vlastní.
Daňové přiznání velvyslance Čisteckého by bylo jistě zajímavé?
Po jeho bývalé manželce soudkyně daňové přiznání vyžadovala, po velvyslanci ne? U soudů s matkou svých dětí se choval, jako by trpěl finanční nouzí? (pro veřejnoprávní média jsou soudy tabu, mé informace MZV ČR a velvyslanectví ČR odmítají: „NOT READ“). Je pravděpodobné, že velvyslanec pobírá finanční odměnu i za členství v židovské organizaci, tedy možný střet zájmů?! Stačí dva podpisy – jeho a nové partnerky Kateřiny Moravcové (možná jsou už sezdáni). To není střet zájmů? Kde všude asi skončily vysoké finanční částky ze SRN z Fondu na Holocaust?
Zneužívání diet českými diplomaty je značně rozšířené
Šetření, skrblictví pro soukromé účely, tedy veřejné rozkrádání veřejných peněz pro osobní potřeby diplomatů a jejich rodin, místo na službě zemi a její reprezentaci.
Země se hroutí, duševně chorých na státních úřadech přibývá, včetně dětí a obyvatelstva. Budeme o všem mudrovat do nekonečna, až do zasloužené konečné? Času situaci řešit moc nezbývá. Je třeba ji urychleně řešit činy, ne filosofováním o všem a ničem a čekat, v rámci české tradice, na Godota či Blanické rytíře.
Připomínám teorii pastora Dietricha Bonhoeffera. Podle mne vysvětluje velkou část dnešní politiky a kultury. V roce 1943 ve věznici Tegel uvažoval o tom, proč německý lid navzdory svému vzdělání upadl do kolektivní hlouposti (Dummheit). Události v Německu mezi lety 1933 a 1943 ukázaly, že pod tlakem „Politické moci“ a „Propagandy“ se inteligentní lidé stali hloupými – neschopnými kritického myšlení.
Dle něho: „Hloupost je nebezpečnějším nepřítelem dobra než zlo. Proti zlu lze protestovat, lze mu zabránit silou. Proti hlouposti jsme bezbranní. Nic s tím nelze dělat ani protestem, ani silou.“
Doplňuji, lze: výchovou, vzděláním a osobním příkladem, pokud ji převezmou schopní. Jinak teorie pastora Bohnhoeffera bude potvrzena „výchovou“ médii a sociálními sítěmi. Zhloupnutí lidí je stále více úspěšnější „byznys“. Pokud se svět neprobudí, doplatíme na to všichni.
Každý Váš příspěvek nejen pomáhá financovat naši práci, ale také podporuje šíření těchto informací, aby se dostaly k co nejvíce lidem. Společně tak můžeme zajistit odpovědnost a spravedlnost, aby pravda nezůstala skrytá. Děkujeme za Vaši podporu!