Vaše hlášení o transparentnosti, svobodě tisku nebo korporátním a politickém vlivu pomáhá zajistit spravedlivý právní systém a rovnost pro všechny před zákonem.
Detail článku
Zemřel Jan Masaryk při pokusu o útěk před vrahy? Logika a důkazy tomu nasvědčují
V roce 1939 jsme s plně vyzbrojenou armádou nebránili svoji zemi - za posledních 100 let ani jednou! S následky se potýkáme dodnes – hospodářsky, kulturně a hlavně mravně.
Za informace uvedené na této stránce nese plnou odpovědnost autor textu. European Justice Organization z.s. poskytuje pouze publikační účet pro nezávislé novináře a nenese odpovědnost za obsah ani za uvedené zdroje.
Aktualizováno 4.2.2025 *** „Komunismus je 10% ideologie a 90% taktiky.“ Jan Masaryk
***
Sebevrah skáče rovnou z okna a neutíká po římse, kdy si chce v zoufalosti zachránit život, snadno se uklouzne. Po dopadu ležel dále od budovy než měl být? Kde máme jistotu, že nebyl hned mrtev a ještě se plazil, či bylo s jeho tělem účelově manipulováno ihned po pádu či později, aby se ztížilo odhalení pravdy? Kdo by spáchal sebevraždu ve spodním prádle? Zemřel dva týdny po komunistickém puči, který nepřímo podpořil.
Události ČT (od 28:35 hod.) – do bytu se nemohl nikdo dostat? „Je vyloučeno, aby ho někdo navštívil. Zdviž a schodiště bylo uzavřeny a kromě komorníka Příhody a Masaryka k nim neměl nikdo přístup, klíče mají jen oni“. To má být problém pro tajné služby, navíc ruské, které už plně určovaly a kontrolovaly dění v naší zemi? Pravda je zřejmě ve stále nepřístupných ruských archivech. Jana Masaryka už komunisté nemohli více použít, resp. využít. Po „ruském způsobu“ ho „odstranily“. To můžeme sledovat i v dnešním Rusku, kde režimu nepohodlní „padají z oken“ pomalu každý měsíc. Došlo by jistě i na Beneše. Toho už nebylo třeba, kdy zemřel přirozeně, doufejme…
TGM doporučoval synovi „Drž se Beneše“. Věděl, že syn je povahově labilnější i díky genům po své matce. I proto bezmezně věřil Benešovi. Když „prozřel“, bylo už pozdě. Souhlasil s propuštěním svých nekomunistických spolupracovníků na ministerstvu zahraničí. Přizpůsobil se době jako "naivní slaboch v dobré víře". Sám se oslabil. Poté už byl významný jen jménem. Nedivme se, že i komunisté podpořili zákon „Edvard Beneš se zasloužil o stát“ a jeho zničení…
V jejich postavení a silné podpoře většiny obyvatelstva, mohli situaci oba zvrátit. Nebyli toho schopni zdravotně, ani osobnostně. Nebyli vůdci, jen si na ně hráli. Nakonec padli, aniž by bojovali. Po jejich konci měli už komunisté volnou cestu. Není pravdou, že jeho hlas pro vládu KSČ rozhodl, komunisté měli zajištěnou většinu. Jak jinak…
Mimochodem, přednost před smrtí Jana Masaryka dostala v UČT podrobná zpráva o opravách děr na silnicích…
Po opětovném zpřístupnění www.sinagl.cz si můžete přečíst článek o skandálu v lednu 1934 před britskou ambasádou v Praze, o neuvěřitelném chování ministra zahraničí Jana Masaryka. Britský velvyslanec v Praze ohodnotil tehdejší přístup ministerstva zahraničí ve smyslu: „Když se takto chováte, tak ať si vás Hitler vezme!“
Nedivme se potom postojům Anglie a Francie při uzavření Mnichovské dohody. Za svobodu se bojuje, riskuje, obětuje, umírá - a nevyjednává, když je země ve smrtelném nebezpečí!
V roce 1939 jsme s plně vyzbrojenou armádou nebránili svoji zemi - za posledních 100 let ani jednou! S následky se potýkáme dodnes – hospodářsky, kulturně a hlavně mravně. Doplácíme na ztrátu elit, které jsme si sami zlikvidovali! Dokáže se země ještě pozvednout?! P.S.
V roce 2025 byla česká pivní kultura zapsána na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky, což je nutná podmínka pro zápis na seznam UNESCO. Alkohol se tedy stal naší oficiální „kulturní památkou“. Máme být na co „hrdí a pyšní“. Nedivme se, jaké „mravní hodnoty“ potom většina obyvatelstva upřednostňuje a žalostnému stavu naší země, kdy její „kulturu“ určuje ta „pivní“. JŠ