Vaše hlášení o transparentnosti, svobodě tisku nebo korporátním a politickém vlivu pomáhá zajistit spravedlivý právní systém a rovnost pro všechny před zákonem.
„Naše tělo má obrovské množství ochranných mechanismů, jak přežít období nedostatku, ale prakticky nemáme žádné, jak přežít v dobách nadbytku.“ Evžen Machytka, internista
Za informace uvedené na této stránce nese plnou odpovědnost autor textu. European Justice Organization z.s. poskytuje pouze publikační účet pro nezávislé novináře a nenese odpovědnost za obsah ani za uvedené zdroje.
Nejsou pachateli, ale oběťmi prostředí. Pokud dítě střílí pistolí na učitelku, má být okamžitě obžalován jeho děda – skutečný pachatel! Nezajistil nepřístupnost vlastní zbraně, jak mu ukládá zákon. Zveřejněním jeho jména, fotografie a odsouzením, by se udělalo více, než nesmyslná péče o děti na školách s „křížkem po funuse“. Hlavní příčinu – selhávání výchovy a vzdělávání, stát a jeho instituce vůbec neřeší.
Tomáš Baťa: „NEOPEČOVÁVAT!“
Pracuji s dětmi už přes 50 let (nejprve jako trenér tenisu, později v exilu v Sokole ve Švýcarsku a dnes na Letních táborech), mohu porovnávat. Vidím, jak „jdou dolů“ fyzicky, psychicky, neobratností, nesebedůvěrou apod., rok od roku stále více. Nejsou zručné, neumí samostatným myšlením řešit i snadné úkoly „hlavou i rukou“, spoléhají na mobily… To se logicky projevuje i v jejich chovánív současnosti a bude mít následky iv dospělosti. Dříve děti dokázali učitelé vychovávat dobrým slovem, úkoly navíc, pohlavkem, či jiným fyzickým trestem. Dnes už jsou pány ve třídě žáci a oběťmi učitelé. Narůstají u nich psychické problémy z přebujelé byrokracie a nepřirozeného chování žáků. Žáci šikanují učitele, který už ztratil respekt, pokud si nedokázal uchovat silnou osobnost.
Děti jsou hodnotově dezorientovány
Reagují agresí vůči svému okolí, nebo proti sobě samým. Kam spěje společnost, která to dopustí nemusím nikomu, kdo si zachoval zdravý rozum, vysvětlovat. Učitelé mají být královsky placeni, vybaveni pravomocemi, zbaveni nesmyslné demokracie. Potom nebudou nutné miliardy peněz na „řešení“ následků selhávání výchovy dětí a mládeže. Ztotožňuji se plně s heslem Tomáše Bati: „NEOPEČOVÁVAT!“ Jedině tak obstojí v životě a budou schopni se postarat i o rodiče. Jinak se rodiče a stát o ně „upečují k smrti“, ke škodě rodičů, společnosti a dětí samých.
Nedivme se, když je jejich mozek denodenně zaplavován „haraburdím“. Musí ho také vyhodnocovat. Logicky to vede k narušení normálního myšlení a chování. Může být i nevratné, trvá-li delší dobu.
Na druhé straně je potěšující, jak je oslovuje ničím nerušené živé slovo, vyprávění, čtení, zpívání, bez „techniky a randálu“. Prostě být s kamarády bez produktů „moderní doby“. Mohou nerušeně rozvíjet své svobodné, ničím nerušené myšlení a chování. Působí to na ně blahodárně, jejich mozek vnímá čistě a nerušeně. Lékem je obnovení přirozené lidské komunikace. Nenechat si vnutit její umělou náhražku, která je jedem. Okrádá nás o skutečný život. Všichni potřebujeme nejvíce to, co je všude a nedá se za nic koupit. Kdo přirozeně, normálně komunikuje, normálně i žije.
Dnes jsem potkal mladíka po operaci kyčelního kloubu zasaženého rakovinou
Dopadla dobře (čeká ho ještě jedna). Byl šokován, kolik mladých lidí s rakovinou kloubů poznal. Připomínám, že MZ ČR zrušilo před sedmi roky dovoz účinného léku na osteoporózu, aby „ušetřilo“. Firmy je k nám přestaly dovážet v okamžiku, když jim Státní ústav pro kontrolu léčiv snížil úhrady téměř o polovinu - na zhruba 480 kč za balení. Nyní se snaží MZ distribuci obnovit. Západní výrobci odmítají lék dodat. Ztratili důvěru. Kolik milionů či miliard se zbytečně vynaložilo na nákladné operace? Jako obvykle, nikdo není osobně za nic odpovědný…
Před lety mi jeden děkan lékařské fakulty vyprávěl, jak málo jsou absolventi chirurgie zruční. Mají vynikající znalosti, ale mohou zabíjet rukama, kdy mají nedostatečně vyvinutou motoriku, ale veďte o tom statistiky… Vše co nám příroda dala a nerozvíjíme, chřadne a upadá.
Začíná summit o AI v Paříži
Přes výhody AI, převažují nevýhody. Budeme používat a zatěžovat mozek stále méně, spoléhat na ni a být závislí na AI stále více. Je závislá na elektrickém proudu. Jeho „bezpřestávkový“ dostatek není garantován. AI nám postupně odebírá naši přirozenost, okrádá o čas na skutečný, smyslplný, tvořivý život, kdy nejvíce zdravotně trpí děti a mládež.
Komunikujeme s krabičkami, místo s lidmi!
To nutně vede k postupné degeneraci mozku a následném nárůstu demence. Většina začne jen „papat a kakat“ a prázdně existovat. V konečném důsledku z nás mohou být snadno manipulovatelné „ovce“, chovající se jako opice, při vší úctě k opům. Dochází postupně ke všeobecnému kulturnímu, mravnímu a hospodářskému úpadku, chcete-li k „demenci hodnot.“
Nic proti tetování je-li malé, decentní a skryté před veřejností
Jeho masové šíření, kdy stále více zakrývá tělo, je u většiny nevědomým symbolem hledání vlastní identity, být jiným, lišit se, hrát si na něco čím nejsem. Přebírá od domorodců formu, ne obsah. S končícím blahobytem i tato „tetovlna“ zřejmě opadne. Článek k tématu. Naštěstí není tetování u dětí závislé jen na jejich rozhodnutí.
Člověk není stavěn na přílišný blahobyt
Vždy vede na konci k degeneraci a válkám. Člověk není schopen přestat, když má dost, jako to umí zvířata. Neměnné zákony přírody vyřadí vždy vše, co přestává sloužit svému účelu a řádu. Je člověk ještě schopen včas změny, nebo se vrátí opět na začátek?
Je nutno omezit „digitální stopu“ v našem myšlení, chování, naučit se včas předcházet problémům, neřešit je až když nastanou. Jinak se degenerace našeho myšlení a chování nezastaví.
Mozek vyhodnocuje vše!
Je-li v něm příliš „harampádí“, podle toho se také chová! Narůstá spotřeba léků proti depresím, přibývá demence, včetně mládeže! Nedostatek psychologů a psychiatrů, je logickou odpovědí. Vše, co se nezatěžuje a nepěstuje, příroda časem vyřadí - jako nepotřebné.
„ŽIJEME BÍDU“ jak geniálně vystihla Anneta Langerová ve své písni. Záleží na každém, zda porazí nás, nebo mi ji!
V knize Inspirace Baťa najdete vše pro úspěšný, produktivní a zdravý život, stručně, v bodech, bez „žvanění“. Tomáš Baťa nazýval problém VÝZVOU! JŠ *** „Naše tělo má obrovské množství ochranných mechanismů, jak přežít období nedostatku, ale prakticky nemáme žádné, jak přežít v dobách nadbytku.“
Evžen Machytka, internista *** „Děti učíme zákonům, jejich právům, ale ne samostatnému myšlení, aby se samy dokázaly řídit svým rozumem, dobrými mravy a svoji přirozeností.“